There are no products in your shopping cart yet.
Wie heeft er al eens een veulentje gefokt?
Of meerdere?
En wie heeft de gewoonte om deze ook direct te laten kennismaken met een halstertje?
Ja, ik ook hoor !
Maar nu komt de lastige vraag…
Wie heeft altijd geleerd je het veulentje heel jong al moet leren gebonden staan?
Maw, je gaat ze binden voor ze ’te sterk’ worden, om te leren aanvaarden dat ze geen weg op kunnen en flink aan het touwtje bij de muur of haak staan?
Heel veel van ons ! Want dat is wat er altijd ‘werd gedaan’.
Zelf doe ik dit niet, en ik zal even schetsen waarom. Want daar is een goede reden voor ! (lees: Dit is mijn persoonlijke mening, iedereen doet er van wat hij of zij wil uiteraard)
Wist je dat de wervels bij het veulen nog niet gesloten zijn?
Maw, elk werveltje apart ook uit verschillende onderdelen bestaat in het begin van zijn prille leventje?
Neen?
Daar kijk ik niet van op, want veel mensen weten dat niet !
Maar sta daar even bij stil :
Elke wervel bestaat nog uit losse stukjes… Je kan je dan ook wel voorstellen dat het nogal freel kan zijn, en gevoelig aan vervorming, of slecht ’sluiten’ als er te veel druk of spanning zou op komen te staan.
Vandaar mijn volgende vraag, met dit gegeven als informatie,…
Begrijp je nu ook iets beter waarom ikzelf nooit een veulen zal binden ?
Zoals jullie wel zullen weten ligt een halster in de regio van de C1 en C2 wervel, oftewel de Atlas en Axis.
In deze fotos kan je de Atlas zien van een jonge veulentje.
Deze Atlas werd wel aan elkaar gekleefd bij de preparatie (anders raak je stukjes kwijt en is het moeilijk om terug te vinden wat waar moet), maar je kan nog heel duidelijk de lijnen zien waar de verschillende onderdelen samenkomen en nog aan elkaar moeten groeien.
Ik denk dat ik je nu wel duidelijk maak hiermee, dat het vastbinden van een jonge veulen veel onomkeerbare schade kan veroorzaken?
En dat je beter het op een andere manier doet.
Een halstertje omdoen voor gewenning doe ik ook ! Nog steeds, maar ik voorzie er eentje die snel stuk gaat bij trekken of vasthaken ergens…
En vastbinden? Dat deed ik nooit, en doe ik nog steeds niet.
Eens ze ouder zijn en je met lichaamstaal en grondwerk al leren respect hebben voor jou en je ‘personal space’ is het volgende stapje vastbinden echt heel simpel.
Geen reden om daar dan problemen mee te hebben, bij ons gaat het ook van zelf met geduld en tijd.
Gewoon een "weetje" je doet met de info, wat je wil !
No comments found.