Il n'y a pour l'instant aucun produit dans votre panier.
Het wetenschappelijk onderzoek naar traditionele neusriemen heeft resultaten aangetoond die voor ons een echte openbaring waren !!!
Wat we aannamen te weten over neusriemen,
werd helemaal onderste boven gekeerd door de bevindingen van de proeven !
Bij Fairfax heeft dit ook als resultaat dat ze helemaal anders zijn gaan kijken naar dit onderdeel van een hoofdstel.
De druk die met een gewoon dichtgemaakt neusriem op beide zijdes van het neusbeen komt te staan door een ‘gewone’ neusriem is 4 keer !!! hoger dan de hoogste druk onder het zadel. De druk was zelfs zo hoog dat ze initieel dachten het apparatuur stuk was ! Maar dat was het niet ! Stel je voor hoe erg dat bloedvaten en zenuwen gaat afknellen dan !
Een gewone neusriem die te hoog dichtgemaakt is, zal ook de bloedvaten en hun vertakking die daar lopen ook gaan afsnoeren, dat op zijn beurt ook de bewegingsafloop negatief beïnvloed van het paard. Alsook een lichte gevoelloosheid of vermindering van gevoelssensatie van de neus onder en lager als de neusriem betekenen. Hoe kan je paard dan licht en sensibel reageren op lichte signalen gegeven door de hand als hij gevoelloosheid heeft?
Een klassieke neusriem met een sperriem is het model die het meest druk van al op de neus gaf ! Deze gaf ook de meest negatieve invloed van allemaal op de bewegings afsloop en bewegingsvrijheid van het paard !
De sperriem die dan ook in veel gevallen de neusriem licht naar beneden doet hellen, was ook het model die de meeste druk gaf op de neus op de meeste plaatsen ook storend was voor het paard !
De lage neusriem en de Mexicaanse neusriem waren de modellen die het minst storend waren, minst druk gaven en beste verdeling van druk ook gaf op de paardenneus. Deze modellen gaven ook de beste resultaat naar minimale vermindering van bewegingsvrijheid als van bewegingsafloop.
Let wel ! Van deze 2 modellen was het uiteraard wel van groot belang dat deze op de juist manier gebruikt werden om deze positieve resultaten te geven…
De Mexicaanse gaf duidelijk veel minder druk dan een gewone rechte neusriem (die correct dichtgemaakt werd!)
Dit is misschien toch 1 van de meest opvallende en verrassende zaken die aan het licht kwamen !
--> Recht neusriem gewone sluiting Versus Rechte neusriem mét aansnoerriem
Raar maar waar … de rechte neusriem met aansnoerriem gaf minder druk dan eentje zonder aansnoerriem !
(Beide met gelijke druk dichtgemaakt uiteraard)
Let wel ... ter verduidelijking: aansnoerriem is de riem langs achter : is NIET een sperriem!
Dit werd meermaals opnieuw getest, maar het resultaat bleef dit aangeven.
Dit zou zijn doordat een rechte neusriem zonder aansnoerriem een vast geheel is, die niet zo goed mee scharniert op het hoofd als de neusriem met aansnoerriem die dmv de ringen links en rechts beter de beweging van het hoofd kan volgen en zich ‘geven’ ipv een strak en vast geheel te zijn.
En zoals bewezen geeft die scharniering een vermindering van druk !
Aucun commentaire n'a été trouvé.